Safari v Africe

Odkaz na Msaka Safari Guide

Safari Guide možná na někoho může působit jako stránky cestovní agentury. Tak tomu samozřejmě není. Všechny informace jsou spíše rámcového charakteru, mají vám pomoci v dalším rozhodování, vytvořit si základní představu o tom, co můžete čekat. Nikdo mi za tyto informace neplatí, tj. prezentuji jen to, co uznám za vhodné.

Proto zde nehledejde plážové destinace či “okruhy”, které nemají za cíl ukázat vám co nejvíce, ale naopak vydělat na vás co nejvíce. Čím více času trávíte přesuny z místa na místo, tím je to pro organizátora akce levnější, neplatí drahé ubytování, poplatky za parky atd. Mimo vlastní zvěře se snažím prezentovat především národní parky a rezervace, které úspěšně prokázaly své opodstatnění a to i z pohledu ekonomických čísel, která jsou pro existenci řady míst klíčová. Morální závazek odkazu příštím generacím bývá bohužel tím pravým důvodem málokdy...
Smutný příklad plánované dálnice přes slavnou Serengeti budiž toho posledním důkazem...

Najdete zde také informace o zvěři ve vybraných parcích, o ubytování, nejvhodnější době k návštěvě, ale i informace o připojištění a očkování. Prezentované kontakty pro jednotlivé oblasti patří k těm nejlepším, přičemž nejprve vše ověřuji osobně. Přesuny jsou často dost náročné, z obdobných důvodů zde nemohu doporučovat spartánské ubytování přechodných kempů, které jsou sice podle mne úžasné, ale... Pokud někoho tyto stránky, případně fotoweb www.nature-photo.com, “donutí“ Afriku navštívít, pak plní svůj účel.

Případné konstruktivní přípomínky k tématu jsou vítany ondrej@nature-photo.com, vždy je co zlepšovat.

Afrika fototisky
TOPlist